Felni Márkák
Gumi Márkák
Ukrajna legnagyobb abroncs gyártója. Személygépkocsi, haszongépjármű és mezőgazdasági gépekre készült abroncsait a folyamatos innováció teszi Európában közkedvelté. A Rosava és Valsa márkanevek alatt futó abroncsok a legmodernebb eljárásokkal készülnek, így nyújtanak kényelmes és biztonságos autózást magánembereknek és az agráriumban dolgozóknak.
16/70 R20 F147 Nyári
16/70 R20 F147 Nyári
13.6/ R38 A8128 Négyévszakos
13.6/ R38 A8128 Négyévszakos
30.5/ R32 A6167 Négyévszakos
30.5/ R32 A6167 Négyévszakos
800/65 R32 A8172 Négyévszakos
800/65 R32 A8172 Négyévszakos
A legtöbben nem mérik fel a gumiabroncsok valódi jelentőségét, nem annyira az autójuk számára, hanem elsősorban az autó vezetője és az utasai biztonsága szempontjából.
A kopott vagy rossz gumiabroncsok bármikor veszélyeztethetik az autó utasait és a forgalom többi résztvevőjét.
Egy jó minőségű gumiabroncs nem hagy cserben sem fékezéskor, sem esőben, hóban, jégen, kanyarodáskor vagy sáros utakon. Ezért fontos tudni, hogy melyik a legjobb abroncs az autónk számára.
Az ADAC gumiabroncs tesztjei alapján nagyon világos következtetésekre jutott. Ezért vásárlás előtt hasznos lehet egy szempillantást vetni a ADAC rangsoraira. Segíteni fog kétségek nélkül kiválasztani a legmegfelelőbb gumit. Figyelni kell a modellre is, nem csak a márkára.
A táblázatban szereplő termékek sorrendje nem fontos, annál inkább számít a kategóriába való besorolás, ami lehet: prémium minőségű gumiabroncsok, felső középkategóriás gumiabroncsok, középkategóriás gumiabroncsok és alsókategóriás gumiabroncsok. Szakértők azt javasolják, hogy hasonlítsuk össze az árakat és az alapján hozzuk meg a döntést. Nem érdemes a "hiányos" kategóriából választani, csak hogy megspóroljunk pár ezer forintot.
Az ADAC által tesztelt gumiabroncsok közül a legjobb a Continental, különösen a Continental WinterContact TS860 modell téli gumija, és a Continental ContiPremiumContact 5 nyári gumi, mindkettő ára egyenesen arányos a minőséggel. Figyelemre méltóak a kitűnő ár-érték arányú Nokian gumik is vagy a prémium kategóriájú Dunlop is. Érdekes választás lehet a Michelin CrossClimate abroncs is, különös tekintettel a CrossClimate + gumiabroncsokra, amiket négyévszakos vagy nyári gumiként tartanak számon, ám az M+S felirat jelzi, hogy télen is lehet használni őket.
Az ADAC kielégítőnek ítéli meg ezt a négyévszakos (all season) gumit, nem kifejezetten olcsó, de előnye az, hogy nem kell téli abroncsot külön felszerelni, azoknak ajánlott, akik nem sokat közlekednek télen, főleg havas, jeges utakon.
Az Európában forgalmazott gépkocsik ilyen márkájú gumikkal rendelkeznek. Az autós magazinok tesztjeiben is ezek a márkák vannak felsorakoztatva. Olyanoknak ajánlott, aki napi rendszerességgel autózik és a biztonságot tartja a legfontosabbnak. Nagyon jó a kormányozhatóság, alacsony zaj, rövid fékút stb.
Ebbe a kategóriába sorolható a Michelin, Continental, Dunlop, Bridgestone, Goodyear, Pirelli.
Ezek a márkák nem annyira ismertek, mint a prémium minőségű abroncsok. Azoknak ajánlott, akik nem hajlandóak prémium árat fizetni. Ilyen márkák: Vredestein, Yokohama.
Ezek a márkák még kevésbé ismertek, de például a Hankook sok koreai és pár európai modellen első számú szerelés. A teszteken átlagosan teljesítenek, de egy-egy alkalommal előfordul kimagasló teljesítmény is. Városi és autópályás használatra is alkalmas. Ide sorolhatók: Apollo, Barum (ez a márkanév a Continental AG tulajdona), BFGoodrich, Hankook, Kleber, Firestone, Fulda, General Tire, Semperit, Uniroyal, Falken, Nexen, Kumho Tires, Toya Tires.
Ezek olcsó, kevésbé minőségi abroncsoknak számítanak: Debica, Kormoran, Matador, Sava.
Egy haszongépjármű esetén a megfelelő gumiabroncs választás kardinális kérdés. az autók megfelelő műszaki állapota
A kisteher járművekre általában 17,5-ös, 19,5-ös valamint 22,5-ös átmérőjű gumikat gyártanak. A kisteher gépjárművekre
A megfelelő mezőgazdasági gumik kiválasztásával sok pénzt takaríthat meg! A traktor gumi k vásárlás előtt meg kell